دیگ آب داغ افقی سوپر سه پاس

تاریخ انتشار : 2023/07/02


دیگ آب داغ افقی سوپر سه پاس

دیگ آب داغ افقی سوپر سه پاس:

مزایا و ویژگی ها:

 • تولید بر اساس استانداردهای اروپا
 • سهولت تعمیر و نگهداری
 • امکان استفاده از هر گونه مشعل استاندارد
 • دارای کمترین افت فشار در محفظه احتراق
 • بالاترین کیفیت جوش و یکپارچگی
 • راندمان بالای حرارتی تا ۹۲ درصد
 • مقاومت بالا در برابر شوک حرارتی

معرفی محصول:

این دیگ‌ها در ظرفیت‌های ۸۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰۰۰ کیلوکالری در ساعت (kcal/hr) و با فشارهای کاری ۲۵-۳ بار (bar) ساخته می‌شوند. طراحی دیگ‌ها در ظرفیت‌های بالاتر از ۸۷۵,۰۰۰ کیلوکالری در ساعت (kcal/hr) از نوع فایرتیوب، فولادی، افقی، سه‌پاس و عقب‌مرطوب (Wet Back) و در ظرفیت‌های پایین‌تر از نوع نیمه عقب‌مرطوب می‌باشد.

بویلرهای آب گرم دابوصنعت بر اساس استانداردهای EN12953 ، BS2790 اروپا و ISIR4231 ، ISIR7911 ملی ایران طراحی و ساخته می‌شوند. تمامی مراحل تولید این بویلرها توسط موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و همچنین شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران تحت نظارت و بازرسی دقیق قرار می‌گیرند.

فولاد مصرفی در ساخت مناطق تحت فشار از جنس DIN17155-17MN4 و غیر تحت فشار از جنس EN10025-S235JR و لوله‌های انتقال حرارت از جنس DIN17175-ST35.8 می‌باشد که از معتبرترین تأمین‌کنندگان اروپایی تهیه شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جوشکاری کلیه مناطق تحت فشار به روش SAW (زیر پودری) با ماشین بوم و ستون، پوزیشنر و گرداننده مخازن به صورت کاملاً اتوماتیک صورت می‌پذیرد که بالاترین کیفیت جوش و یکپارچگی را فراهم می‌سازد. در جوشکاری مناطق غیر تحت فشار و جوش ریشه از روش SWAW (توپودری) و جوشکاری دستی با الکترود E7018,E7010 مطابق با WPS و PQR استفاده می‌شود. کلیه خطوط جوشکاری دیگ‌های آب گرم براساس استانداردهای فوق‌الذکر توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مورد آزمایش‌های NDT از قبیل RT,UT,PT,VT قرار می‌گیرد. همچنین کلیه جوشکاران مطابق استاندارد EN287 مورد آزمون صلاحیت جوشکاری قرار می‌گیرند و دارای گواهینامه صلاحیت جوشکاری از معتبرترین مراکز بازرسی و آزمون و تحت نظارت کامل واحد کنترل کیفیت کارخانه می‌باشد.

تست هیدرواستاتیک در شرایط ۱٫۵ برابر فشار طراحی و پس از انجام کلیه مراحل عملیات جوشکاری به مدت یک ساعت با آب حداقل ۷ درجه سانتیگراد و با نظارت بازرس مقیم و بخش کنترل کیفیت صورت می‌پذیرد.

عایق‌کاری و نسوزکاری درب‌ها به وسیله فایبر سرامیک با دانسیته ۱۲۸kg/m³ با تحمل دمای ۱۲۶۰ درجه سانتیگراد به روش لینیرینگ به صورت کتابی صورت می‌پذیرد که ضمن جلوگیری از اتلاف انرژی و رعایت الزامات استاندارد NFPA85&86 در مقابل شوک‌های حرارتی مقاوم می‌باشد و در دراز مدت نیاز به تعمیر و نگهداری ندارد.

عایق‌کاری بدنه بویلر نیز با فایبر سرامیک با دانسیته‌های ۱۲۸kg/m³ و ۹۶kg/m³ با تحمل دمای ۱۲۶۰ درجه سانتیگراد به ضخامت ۲ و ۳ اینچ (با توجه به فشار و دمای کارکرد) صورت می‌پذیرد و نگهدارنده مواد عایقی پوششی از ورق گالوانیزه رنگی، آلومینیوم و استنلس استیل می‌باشد. این کاور به گونه‌ای روی عایق قرار داده می‌شوند که هیچ فاصله‌ای میان آن‌ها وجود ندارد و اختلاف دمای بدنه با دمای محیط حداکثر ۱۵ درجه سانتیگراد میباشد.

نقشه بویلر آب گرم افقی سوپر سه پاس

مزایا و مشخصات فنی :

 • کوره اصلی در این طرح خارج از مرکز بوده و در پایین محور عمودی دیگ قرار دارد. کوره فرعی در انتهای دیگ تعبیه شده و بخش عقب آن را کاملاً مرطوب می‌نماید. همچنین در ایجاد توربولاسیون نقش موثری داشته و نیاز به مواد نسوز و آجر چینی در انتهای دیگ را برطرف می‌سازد که این امر از تعمیرات طولانی و گران قیمت جلوگیری به عمل آورده و کارایی و عمر مفید سیستم را افزایش می‌دهد.
 • در دیگ‌های دابوصنعت منهول و هندهول‌های متعدد، دسترسی به سطح تیوب‌ها و کوره را میسر می‌سازد که این امر سرویس رسوب‌زدایی و تعمیر را برای مصرف‌کننده آسان می‌کند. برای سهولت در انجام سرویس‌ها، بازرسی‌ها و تعمیرات احتمالی، طراحی کوره و لوله‌های انتقال حرارت به گونه‌ای صورت گرفته که محفظه دود و کوره کاملاً مستقل از یکدیگر باشند.
 • طراحی دیگ با فشار ۱٫۱ برابر فشار کاری انجام می‌شود. دیگ با فشار ۱٫۵ برابر فشار طراحی و با آب حداقل ۷ درجه سانتیگراد مورد تست هیدرواستاتیکی قرار می‌گیرد.
 • به علت wet Back بودن، حداکثر فضای مورد نیاز در قسمت اتاقک دود عقب دیگ، ۱۰۰۰mm می‌باشد.
 • برق مورد نیاز برای راه‌اندازی دیگ به صورت سه فاز (۵۰Hz , 380V) می‌باشد.
 • طراحی این دیگ‌ها به گونه‌ای انجام شده که کمترین افت فشار ممکن در محفظه احتراق آنها اتفاق می‌افتد و به همین خاطر از هر نوع مشعل استانداردی می‌توان برای راه‌اندازی آنها استفاده نمود.
 • شاسی دستگاه به صورت دو پایه باکس فولادی می‌باشد که با لوله‌های مقاوم، مهار شده است و به وسیله دو عدد ناودانی به هم متصل شده، یک سطح کاملاً گسترده و یکپارچه را ایجاد می‌نماید.
 • اکونومایزرها، رکوپراتورها و توربولاتورها از جمله سیستم‌های کاهنده مصرف انرژی می‌باشند که برخی یا همگی آنها با توجه به ظرفیت و فشارکاری دستگاه و براساس صرفه‌جویی اقتصادی حاصل، بر روی دیگ آب داغ نصب می‌گردند.
 • راندمان حرارتی این دیگ‌ها بدون سیستم‌های کاهنده مصرف انرژی ۸۹% تضمین می‌گردد و دارای گرید انرژی A می‌باشد و می‌توان متناسب با ظرفیت دیگ و نصب سیستم‌های کاهنده مصرف انرژی راندمان را به ۹۲% رساند.

برخی از مشتریان