مولد بخار بازیاب حرارت

تاریخ انتشار : 2023/07/02

مولد بخار بازیاب حرارت

مولد بخار بازیاب حرارت

مزایا و ویژگی ها:

  • طراحی یکپارچه با حداقل ابعاد فضاگیر
  • امکان تطبیق با نیازهای خاص پروژه
  • انجام کامل عملیات مونتاژ در کارخانه
  • نصب آسان، سریع و ایمن بویلر در محل پروژه
  • آغاز به کار سریع
  • واکنش سریع میزان بخار خروجی به تغییرات بار یا حرارت ورودی
  • راندمان حرارتی بالا در تمامی سطوح فشار
  • حداقل عملیات نگهداری و بهره‌برداری مقرون به صرفه
  • دسترسی آسان به منظور انجام بازرسی‌های داخلی

معرفی محصول:

مولدهای بازیاب حرارت دابوصنعت جهت تولید بخار یا آب داغ با استفاده از حرارت اتلافی توربین‌های گازی، موتورهای دیزل سرعت متوسط و یا حرارت اتلافی برخی فرآیندهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مجموعه تأمین شده توسط دابوصنعت همچنین می‌تواند شامل دی‌اریتورها، پمپ‌های تغذیه، دستگاه‌های عملیات بهبود کیفیت آب، لوله‌کشی‌ها، شیرها، تجهیزات و سیستم کنترلی اختصاصی نیز باشد. راه حل‌های پیشنهادی دابوصنعت طیف وسیعی از روش‌ها از جمله بویلرهای واترتیوب، فایرتیوب، روغن داغ و سیستم‌های تولید بخار مافوق گرم را در بر می‌گیرد. چنانچه برای تأمین نیازهای بخار سیستم نیاز به حرارتی بیشتر از میزان حرارت اتلافی مجموعه وجود داشته باشد امکان فراهم نمودن احتراق کمکی نیز میسر می‌باشد.

در واقع سیاست دابوصنعت بر این پایه بنا نهاده شده است که مشتریانش به جای خرید یک محصول یا خدمت، یک راه حل برای پروژه خود دریافت نمایند.

مولد بخار بازیاب حرارت

یک مولد بخار بازیاب حرارت (HRSG) در واقع بویلری است که منبع حرارتی آن گازهای داغ خروجی از توربین گاز، موتور دیزل یا فرآیند صنعتی می‌باشد.

دو مورد از متداول‌ترین کاربردهای این مولدها در نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و مجموعه‌های تولید همزمان الکتریسیته و حرارت می‌باشد. در یک نیروگاه سیکل ترکیبی، تمرکز بر تولید الکتریسیته بوده و بویلر برای ایجاد بخار مورد استفاده در توربین مورد استفاده قرار می‌گیرد. میزان راندمان در توربین‌های گازی کوچک و متوسط به ۵۵ درصد می‌رسد. این در حالی است که در تولید همزمان، ماژولی برای تولید حرارت نیز در مجموعه گنجانده می‌شود که به دمای بسیار پایین‌تر گازهای خروجی و راندمان کلی بالاتر از ۹۰ درصد می‌انجامد.

مولدهای بخار بازیاب حرارت کاربری‌های فراوانی در محدوده وسیعی از فرآیندهای صنعتی که در آن‌ها تولید همزمان بخار یا حرارت و الکتریسیته مورد نیاز باشد، پیدا کرده‌اند. بویلرهای بازیاب حرارت نقشی راهبردی در سیستم‌های تولید همزمان حرارت و برق ایفا می‌کنند، چرا که بکارگیری آن‌ها راندمان انرژی بالاتر و انتشار گازهای آلاینده کمتر را در پی دارد. بدیهی است که دستیابی به این مزیت‌ها در گرو انجام یک طراحی درست بر اساس هزینه دوره عمرکاری سیستم می‌باشد. با تطبیق طراحی مجموعه با نیازهای هر پروژه و ارائه طراحی اختصاصی با توجه به نیازهای آن، مولدهای بازیاب دابوصنعت قادر به استحصال حرارت اتلافی در مجموعه‌هایی چه با سوخت مایع و چه با سوخت گازی هستند.

دانش و فوت‌وفن بکار رفته در مولدهای بخار بازیاب حرارت دابوصنعت حاصل بیش از ۲۵ سال تجربه در طراحی و ساخت انواع بویلرها و مبدل‌های حرارتی می‌باشد. طرح‌های پیشنهادی دابوصنعت، به صورت بویلرهای واترتیوب یا فایرتیوب با یک پاس عبوری حرارت به همراه اکونومایزر با لوله‌های فین‌دار می‌باشد. این بویلرها مجهز به مسیر فرعی گازهای حاصل از احتراق می‌باشند که جهت تنظیم حرارت ورودی به بویلر به کار رفته و به صورت خودکار و تدریجی بر اساس فشار بخار خروجی از مولد عمل می‌کند. طراحی، ساخت و محاسبات مربوط به تنش‌های اعمالی و همچنین انتخاب مواد بر اساس استاندارد EN12953 صورت می‌پذیرد.

از اولین تماس مشتری و در مراحل آماده‌سازی پیشنهاد فنی تا آخرین روز پروژه و به ثمر نشستن عملیات نصب و راه‌اندازی مولد بخار بازیاب حرارت، تیم فنی و مهندسی دابوصنعت همواره در کنار مشتری بوده و سعی خواهد کرد تا بهترین پیشنهادها را در اختیار وی قرار دهد و از این طریق نقش خود را در رسیدن به بهترین راه حل برای پروژه مورد نظر ایفا نماید.

تأمین قطعات یدکی، انجام قراردادهای نگهداری، ارائه بازرسی‌های سالانه و آموزش نحوه بهره‌برداری از محصول نیز خدماتی می‌باشند که واحد خدمات پس از فروش دابوصنعت پس از تحویل پروژه به کارفرما قادر به ارائه آن‌ها در هر زمان و هر مکان می‌باشد. رایج‌ترین طراحی مولدهای بخار بازیاب حرارت دابوصنعت،یک بویلر واترتیوب همراه با دو درام و لوله‌های فین‌دار می‌باشد.

برخی از مشتریان